Nedovol,aby Tě strach z prohry,vyřadil ze hry

Thomas Hewitt

29. prosince 2008 v 18:14 |  ♥Články

Na světě je mnoho lidí, kteří vědí, že existuje nějaký film - Texaský masakr motorovou pilou ovšem jen někteří vědí, že tento fascinující film je natočený podle skutečné události... Thomas Hewitt, přezdívaný Leatherface [kožená tvář], se narodil do brutální rodiny se sklony ke kanibalismu, v Travis Country, ve státě Texas. Od malička trpěl kožní chorobou na obličeji, což hraje podstatnou roli v jeho příběhu. Od šesti let začal pracovat na jatkách, kde denně stahoval z kůže prasata a opracovával maso. Později jatka zavřeli a Hewitt stejně jako ostatní obyvatelé vesnice přišel o práci. Rodina Hewittů s tím nesouhlasila a tak si udělali ''takové malé domácí jatka''doma ve sklepě. Tam však neopracovávali prasata ani jinou zvěř, nýbrž lidi. Ať už pocestné, tak i zbytek obyvatel vesnice. Hewitt začal využívat kůže obětí a lepil si jí na svůj obličej - díky tomu vznikla jeho přezdívka ''Leatherface''. V srpnu roku 1973 bylo na farmě v domě Hewittů nalezeno 33 obětí těchto brutálních vražd, které se do historie zapsali jako ''Texaský masakr motorovou pilou''.
Porcování lidských těl se stali jeho hobby. Každou oběť pečlivě porcoval a ořezával. Udělal si něco jako svou sbírku lidských nehtů, prstů, zubů, kostí, vniřností, vlasů, očí,.... Jako řezníka ho brzy omrzelo denní porcování prasat a jiných masových produktů.
http://www.chasingthefrog.com/reelfaces/texaschainsaw/leatherface.jpghttp://www.metalshop.sk/images/profiles/2_thomas%20hewitt.jpg

NĚCO O FILMU

Texaskej masakr motorovou pilou

Film podle skutečné události, která se stala v 70. letech v Texasu. Psychopatický šílenec s motorovou pilou si ve sklepě jednoho starého domu doslova zřídil lidské řeznictví.

Děj se nijak moc neliší od originálu .Parta mladých lidí jede na koncert (Austina, Erin, Pepper, Morgan, Kemper) . Během jízdy kouří trávu a jinak dovádí a jen tak,tak že nesrazí ženu, která se úplně duchem nepřítomna potácí uprostřed silnice. Tak jí tedy zastaví a svezou. Když ale cizí žena zjistí, kam jedou, tak si v zápětí vytáhne pistoli a se slovy "stejně všichni umřete" si s ní vystřelí mozek. Díky této náhodě se dostanou úplně jinam než chtěli. Lístky na koncert jejich oblíbené kapely jsou jim najednou celkem k ničemu. V nejbližším motorestu, který najdou, zavolají šerifa, ale musejí jet za ním.

Vyděšení kamarádi se obrátí na místního šerifa Hoyta a když se u něj nedovolají pomoci, rozhodnou se zjistit, co se děje.
Netuší, že se tak vystavují smrtelnému nebezpečí: v texaském okrese Travis řádí psychopatický Thomas Hewitt (
narodil s deformovaným obličejem a nyní se mstí všem, kteří se k němu dostanou), který své oběti likviduje motorovou pilou. Je jedním ze členů šílené rodiny s kanibalskými sklony, která ve starém domě provozuje své sadistické hrátky.
Hrdinům nezbývá, než se pokusit z děsivého místa vyváznout na vlastní pěst. Souboj na život a na smrt začíná - a je jasné, že ne všichni z něj mohou vyváznout živí.

Psychopat s kůžemi tváří jiných lidí na hlavě pobíhající kolem, který vše co vidí (včetně sebe) řeže motorovkou, se nakonec ukáže být zdaleka nejsympatičtější ze všech místních. Až hlavní hrdinka Erin zajde na návštěvu do karavanu obývaného lokálními, velmi pohostinnými kráskami, pak pochopíte. Na to, že někdo z bandy, možná s výjimkou Erin přežije, asi hodně rychle zapomenete a stejně tak myslet si že někdo zemře "normální" rychlou smrtí by bylo asi hodně naivní. Leatherface si své obětí vyloženě vychutnává a poté co si je pověsí za žebra na hák, motorovkou odřízne jednu nohu, poté mu způsobenou otevřenou ránu začne vycpávat solí a v klidu pozoruje jak chudáček svojí nohou, která mu ještě zbyla, brnká na piano, které je pod ním.

Brutalita a jednotlivé morbidní scény jsou zobrazeny velice profesionálně. Okolní postavy jsou dostatečně divné a zvrhlé, hrdinové zemřou, takže spokojení musí být snad všichni. Nezbývá, než jeden z nejlepších snímků poslední doby jednoznačně doporučit. Příběh Texaský masakr motorovou pilou je děsivý především pomyšlením na to, že se skutečně stal.

Na podzim roku 1973 policie na farmě Thomase Hewitta objevila těla minimálně 33 obětí (které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a zohavil nejrůznějšími způsoby) s tím, že se našel minimálně jeden "kousek" z každého z těl přímo na Hewittově pozemku. Tato událost z pochopitelných důvodů natolik otřásla celou americkou veřejností, že se o rok později (1974), penězchtivý producenti rozhodli celý tento happening zfilmovat. .
http://www.akordshop.cz/_pics/1173007264.jpg

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 dwf dwf | E-mail | 17. července 2012 v 14:03 | Reagovat

Thomas Hewitt je chycený FBI drží v tajnosti

2 mother of the brides dresses mother of the brides dresses | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 5:29 | Reagovat

I really appreciate your professional approach. These are pieces of very useful information that will be of great use for me in future.
http://www.askdresses.org

3 anonym anonym | 15. března 2014 v 13:49 | Reagovat

fuj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama